چه‌قدر شما خفن و باحالید که الان دارید بیرون خونه ما آتیش‌بازی می‌کنید و جیغ و داد و نمی‌دونم چه کوفتی دارید منفجر می‌کنید که هر چند ثانیه یه‌بار حیاط ما عین روز روشن می‌شه! چه‌قدر بافهمید که متوجه نیستید کادر درمانی کشورمون به اندازه کافی سرشون شلوغ هست، به اندازه کافی مشغولیت و خستگی و بدبختی دارن که نتونن سر و صورت سوخته‌ی شما رو مداوا کنن.

چه‌قدر باغیرتید شما که رفتید در حرم رو شکستید، چه‌قدر شما باخدایید که به خاطر یه امر مستحب_زیارت_یه واجب_حفظ سلامتی_رو زیر پا می‌ذارید و می‌رید در می‌شکنید و شورش می‌کنید و بهونه دست یه عده آدم ناز می‌دید. 

چه‌قدر شما باکلاس و لاکچری‌اید که پامی‌شید تو این اوضاع می‌رسد خرید کیف و کفش و به خبرنگار تلویزیون می‌گید: "کار ضروری بود!" خب راست می‌گید، نبود کیف و کفش نو برای سال جدید، تا حالا جون خیلیا رو گرفته. اصلا تلفاتش با تلفات پراید و ابولا داره رقابت می‌کنه.

چه‌قدر شما خانواده‌دوستید که تو این اوضاع عروسی گرفتید و مهمون دعوت کردید و دمبولی‌دیمبول راه انداختید! چه‌قدر شما خوبید که پنج‌تا پنج‌تا ماشین جلوی در خونه‌تونه. گور بابای ویروس! "ما که مواظبیم، ما که چیزی‌مون نمی‌شه، مرگ مال همسایه‌ست، ما تا ابد زندگی می‌کنیم!" اصلا هم اشکالی نداره، خودتونو نگران نکنید. لازم نیست به این فکر کنید که جون خودتون به درک، ناقل بیماری می‌شید و مردم جاهای دیگه رو مریض می‌کنید. نه، اصلا مهم نیست. شما فقط به مهمونیا و عید دیدنیاتون برسید. 

چه‌قدر نازمامانی‌اید شما. که اگه تو انگلیس قرنطینه نیست، به خاطر دلایل علمیه اما اگه تو ایران قرنطینه نیست به خاطر بی‌کفایتی نظامه! بذاریم کنار این حقیقت رو که رئیس‌جمهور عزیزمون نشسته تو خونه‌ش و اصلا اهمیتی به ضرورت قرنطینه، یا ضرورت حضور خودش به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور توی جلسات مربوط به کنترل بیماری نمی‌ده. از هرچی رسانه‌ست تو کل دنیا متنفرم. از صداوسیمای جمهوری اسلامی گرفته، تا شبکه‌های لندن و چین و روسیه و آمریکا و هر جای دیگه‌ای تو دنیا. و شما هم جزو احمق‌هایید اگر فکر می‌کنید توی این دوره زمونه‌، یه دونه رسانه تو کل این کره خاکی پیدا می‌شه که فقط حقیقت رو بگه و تمام حقیقت رو بگه. 

و شما، چه‌قدر شما ترکای بی‌کلاس و شهرستانی مشکین‌شهر، نفهمید که تو این اوضاع مغازه‌هاتون رو بستید و نشستید تو خونه! از تهرانیا یاد بگیرید بندگان خدا، بریزید تو خیابون، خریدای ضروری‌تون چی پس؟ هعی، این تهرانیا یه چیزی می‌دونن که مسخره‌تون می‌کنن دیگه. 


+این پست آسوکا از چند وقت پیش بخونید.

آتیش گرفتم.